İş'te Gündem

Borsada bir garip olay: Şirket patronu spekülatörü şikayet etti

Borsada nadir görülen bir olay yaşandı. Şirket patronu kendi hissesinde işlem yaparak şirketi itibarsızlaştırmaya çalıştığı gerekçesiyle bir spekülatör hakkında suç duyurusunda bulundu.
Borsada bir garip olay: Şirket patronu spekülatörü şikayet etti
Haberler / İŞTEFİNANS
9 Temmuz 2024 Salı 17:31

2022 yılında halka açılan ve büyük manipülatif hareketlere sahne olan Ensari Deri’de patron ile tahta oyuncusu arasında kavga çıktı.

Şirket patronu Nuri Ensari, şirketi Ensari Deri hissesinde yaptığı işlemlerle kendisini ve şirketini itibarsızlaştırdığı iddiası ile Sandra Isabella Tarancı isimli şahıs hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Ensari Deri tarafından borsaya gönderilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“2022 yilindan itibaren Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan şirketimiz son dönemlerde istikrarsız fiyat hareketleri sergileyerek değer kaybı yaşamaktadır.

SPK’nın, 6362 sayılı kanunun 101/1 maddesi gereği V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı incelemeleri sonunda 2023/76 sayılı SPK Bülteninde yayınladığı üzere tedbiren hakkında işlem yasağı verdiği Sandra Isabella Tarancı isimli şahıs şirketimiz ve yönetim kurulu başkanımız M.Nuri Ensari hakkında itibarsızlaştırma çalışmaları yürütmektedir.

Hisse senetlerimiz üzerinden yatırımcılarımızın, şirketimize olumsuz yönde bakışına,deger kayıplarına ve manipilasyona yol açabilcek davranışlarından dolayı daha önce SPK nın işlem yasağı verdiği Sandra İsabella Tarancı hakkında şirketimiz yönetim kurulu başkanı Sayın M.Nurı Ensari’ye yönelik şantaj, tehdit ve hakaret içerikli saldırılar dolayısıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştur.

Ayrıca manipülasyon faaliyetlerine devam eden şahıs hakkında SPK’ya da ihbarda bulunmuş bulunmaktayız.

Yıllardır sektörün öncü firmalarından birisi olarak ülkemize özel yatırımlarımıza devam etmeye gayret göstereceğiz.

Oluşan istikrarsız fiyat hareketinin kaynağı olan ve bu tarz manipulatif işlemler yapan kişi ve kişiler ile mücadele etmeye devam edeceğiz .”

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNDEM EKONOMİ İŞTEFİNANS BUSİNESSCLASS DÜNYA SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ İŞTEMAGAZİN OTOMOTİV LİFESTYLE
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 İş'te Gündem